Home Proiecte de Hotarari
Proiecte de hotărâre PDF Print E-mail

Proiecte de hotărâre

1. Proiectul de hotărâre nr. 9520 din 08.11.2018 - cu privire la aprobarea: „instrumentării proiectului Sprijin pentru autosustenabilitatea a 24 de inteprinderi sociale în Regiunea de Dezvoltare Nord-Est prin POCU 2014-2020, Apelul de proiecte AP 4/PI9.v/OS 4.16, a acordului de parteneriat între Comuna Aroneanu, județul Iași și Grupul de Acțiune Locală Ștefac cel Mare și a cheltuielilor legate de proiect”

2. Proiectul de hotărâre nr. 10271 din 27.11.2018 - cu privire la aprobarea: „Acordului de finanțare dintre comuna Aroneanu, județul Iași, România șu comuna Cubolta, raionul Sîngerei, Republica Moldova pentru implementarea proiectului „ Edificarea monumentului de for public Bustul lui Pantelomon Halippa în satul Cubolta, Raionul Sîngerei””